Inmiddels zijn er al 10 deelnemers vanuit NL, maar de verwachting is dat er nog wel wat gaan volgen incl. een aantal uit België. Het zal niet zo massaal zijn als de ECM in Davos, maar ik verwacht dat er toch enkele tientallen deelnemers zullen zijn.
De deelname staat voor iedereen open, maar je moet wel met je Cobra of Daytona Coupe of GT40 komen.
Wat kun je verwachten :
Na jarenlang evenementen te hebben gehad in het zuiden, oosten en westen van Europa, is het nu eindelijk zo ver. De eerste ECM in het noorden!
We reizen af naar Denemarken. Een schitterend land, op slechts een paar honderd kilometer van Nederland. Dit Scandinavische land wordt steeds populairder onder toeristen, en dat is niet voor niets. Denemarken staat synoniem voor rust, ruimte en een vriendelijke bevolking. Het land van Hans Christiaan Andersen, van de ellenlange kustlijnen, prachtige stranden, de vele vondsten uit de prehistorie en de Viking periode, en vooral van mooie rustige wegen. Ideaal dus, om ontspannen met onze cobra’s te toeren. Het klimaat is vergelijkbaar met Nederland, met het grote voordeel dat het er in augustus niet benauwd is. Grote delen van Denemarken lijken qua landschap op ons eigen landschap, alleen zijn er minder storende elementen zoals hoge gebouwen, hekwerken en drempels. Door de veel lagere bevolkingsdichtheid is dus ook veel minder verkeer, waardoor we op ons gemak kunnen genieten van een prachtig en wijds glooiend landschap. De levensstandaard in Denemarken is vergelijkbaar met Nederland, waardoor ook de prijzen betaalbaar zijn. Het enige wat er aan de prijs is zijn gedestilleerde dranken, sigaretten en chocolade. Maar dat past eventueel nog in onze cobra-kofferbak.
Wat gaan we doen? De ECM wordt gehouden in Vingsted (Midden Jutland), en het vindt plaats van donderdag 15 augustus tot en met zondag 18 augustus. Er zijn voor de deelnemers kamers beschikbaar in het Vingsted Hotel, gelegen op 100 kilometer van de grens tussen Duitsland en Denemarken.
Aankomst is op woensdag 14 augustus, met een welkomstdiner. Op donderdag begint het eigenlijke programma, met een rit naar Ribe. Ribe is de oudste stad van Scandinavië, met een gezellig centrum. In de grote domkerk zijn nog elementen uit de Vikingtijd te zien (o.a. een muurschildering van een roodharige Maria, en houtsnijwerk met Vikingpatronen. Er is een tussenstop in Rømø en in de avond is er een grill buffet.
Op vrijdag gaat de rit naar het eiland Funen. Er is een rondleiding (met gids) door het Støjer Samlingen (automuseum), waar een unieke collectie auto’s te bezichtigen is. Daarna gaat de tocht verder naar kasteel Egeskov. Egeskov is in 1554 gebouwd op stammen van eikenbomen in het water. Het kasteel dankt zijn naam aan het verhaal dat er een heel eikenbos (egeskov) nodig zou zijn geweest voor die fundering. In de loop der eeuwen is Egeskov meerdere keren verbouwd en uitgebouwd. Tegenwoordig is het een van de best bewaarde waterburchten van Europa, met een slotgracht die op sommige plaatsen wel 5 meter diep is. De schitterend aangelegde kasteeltuin stamt uit de 18e eeuw, heeft een labyrint, en er is zelfs een muziektuin met instrumenten die je mag bespelen. Na terugkomst in het hotel volgt een diner.
Die zaterdag bezoeken we het hoogste punt in Denemarken (Himmelbjerget), op een duizeling-wekkende hoogte van maar liefst..….147 meter. Nee, niet extreem hoog, maar wel met een onvergetelijk uitzicht. Deze bezienswaardigheid ligt namelijk in het Merenhoogland. De lunch wordt verzorgd in Julsø, aan de rand van het meer. Van hieruit kun je naar Himmelbjerget lopen en van het uitzicht genieten. In de middag gaat de tocht verder naar Silkeborg, een stad omgeven door meren waar een oude rondvaartboot je naar allerlei mooie plekjes kan brengen. Ook deze dag wordt afgesloten met een diner, waar wordt teruggeblikt op de afgelopen dagen.
De afsluiting van de ECM is op zondag, met een groepsfoto bij het hotel. Voor degenen die er geen genoeg van kunnen krijgen, is er daarna nog een korte rit naar ‘kasteel’ Gram (Gram Slot), waar een traditioneel Sønderjysk Kaffebord wordt geserveerd, een koffietafel met maar liefst 21 verschillende soorten cake en koek.
Het is niet verplicht om aan alle dagen deel te nemen, en het evenement is prima te combineren met een paar extra dagen vakantie in dit bijzondere land.
Hopelijk tot ziens in Vingsted!
Mvg,
Rocco Jansen / Roel de Vringer
Voor meer informatie / deelname, stuur mij een PM via het forum.
*** De aanmelding sluit op 28 februari 2019 ****